Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesinin Mesleki Eğitim Komisyonu öncülüğünde meslektaşımız Mustafa Tungenç ve İltekin Aksakoğlu tarafından Dietrich Braun'un 'Simple methods Identificationof Plastics' isimli Almanca dilindeki eserinden Türkçe'ye çevrilerek Plastiklerin Tanımlanması İçin Basit Yöntemler adı ile yayınlanmıştır.

Dünya devi kimya şirketlerinin katılımı ile ChemInnovations Kongre ve Fuarı 24-26 Eylül 2013 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Teksas eyaletinde gerçekleştirilecek.  Endüstriyel su yönetiminden otomasyon ve kontrol yöntemlerine kadar bir çok endüstriyel konusunda kimya ve mühendisliğin geldiği son noktaların  sergileneceği ve tartışılacağı organizasyon, 2013 Kimya Mühendisliği ve ilgili yenilikler konusunda ödül törenine de ev sahipliği yapacak.

 

29-31 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlemekte olduğumuz 1. İlaç Kimyası,Üretimi, Teknolojisi ve Standardizasyonu Kongresine sizleri davet etmekten onur duyuyoruz. Ana teması “ilacın üretimi, teknolojisi ve regülasyonu” olan kongremizde konu ile ilgili araştırma yapan bilim insanlarını, kamu ve özel sektör çalısanlarını, ilaç üreticileri, sektör temsilcilerini, yasa ve yönetmelik uygulayıcılarını bir araya getirerek karşlıklı bilgi aktarımını amaçlıyoruz.